FAQ

Ogólne warunki ubezpieczeń
W zakresie ubezpieczenia OC p.p.m. – ustawa z dnia 22-05-2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. z 2003 r. Nr 124 poz.1152 z późn. zm.).
Kto może wynająć samochód?
Każdy kto skończył 21 lat i minimum od roku posiada ważne prawo jazdy, uprawniające do kierowania samochodem na terenie Polski.
Czy trzeba mieć kartę kredytową, żeby wynająć samochód?
Nie. Wystarczy karta debetowa. Jeśli rezerwujesz samochód z minimum trzydniowym wyprzedzeniem, możesz też zapłacić za wynajem przelewem on-line albo przelewem tradycyjnym. Pamiętaj jednak, że zawsze będzie potrzebna karta płatnicza (kredytowa lub debetowa), aby na czas wynajmu zablokować na karcie zwrotny depozyt.
Jak można zarezerwować samochód?
Najłatwiej przez nasz internetowy formularz rezerwacji. Należy w nim wybrać preferowaną klasę samochodu, daty odbioru i zwrotu, wyposażenie dodatkowe, podać swoje dane oraz dokonać płatności. Potwierdzeniem dokonania rezerwacji jest mail zwrotny wysłany na podany podczas rezerwacji adres mailowy. Jeśli nie masz dostępu do internetu, możesz skorzystać z naszej infolinii (+48) 123 000 300 lub skontaktować się bezpośrednio z wybranym oddziałem. Dane kontaktowe wszystkich oddziałów znajdziesz na stronie.
Jakie dokumenty trzeba mieć, żeby wynająć samochód?
Prawo jazdy i drugi dokument tożsamości (dowód osobisty albo paszport).
Ile kosztuje wynajem samochodu w Express?
Ceny samochodów są różne, w zależności od wybranej klasy. Można je sprawdzić w cenniku. Jeśli rezerwujesz samochód poprzez formularz na stronie internetowej, od razu widzisz ile kosztuje Twój wynajem i wybrane wyposażenie. System automatycznie naliczy też zniżki i promocje. W przypadku rezerwacji telefonicznej albo w oddziale nasz pracownik skalkuluje cenę wynajmu i poinformuje Cię o wszystkich składających się na nią opłatach.
Czy za wynajem pobierane są opłaty dodatkowe?
W naszej wypożyczali nie ma żadnych ukrytych opłat. O wszystkich kosztach wynajmu zostaniesz poinformowany w czasie rezerwacji. Szczegółowy cennik samochodów, wyposażenia dodatkowego oraz podstawienia samochodu znajdziesz w cenniku
Co to jest kaucja?
To kwota która na czas wynajmu samochodu zostanie zablokowana na Twojej karcie płatniczej (kredytowej lub debetowej, Visa lub Mastercard). Jeśli Twoja karta nie ma funkcji blokady (tzw. pre-autoryzacji), kaucja zostanie pobrana z karty. Kaucja jest zwrotna. Środki na karcie są odblokowywane, jeśli samochód zostanie zwrócony bez uszkodzeń.
Nie mam karty. Czy w moim imieniu może zapłacić inna osoba?
Tak. Wystarczy poinformować o tym w trakcie rezerwacji. Jeśli rezerwujesz samochód przez internet, wpisz w polu „Informacje dodatkowe”, że kierowcą wynajętego samochodu będzie inna osoba, niż dokonująca płatności.
Czy wynajem samochodów na firmę może być opłacony przelewem?
Tak.
Czy osoba nieposiadająca firmy może wynająć samochód?
Tak. Wystarczy, że ma ukończone 21 lat, posiada ważne od co najmniej roku prawo jazdy oraz okaże drugi dokument tożsamości.
Czy w ofercie dostępne jest wyposażenie dodatkowe np. GPS?
Tak. Oferujemy wszystko, co może być przydatne w krótszych i dłuższych podróżach - GPS, foteliki dziecięce. Jeśli rezerwujesz samochód przez telefon albo bezpośrednio w oddziale Express, nasz pracownik sprawdzi dostępność wyposażenia i skalkuluje cenę jego wypożyczenia. Korzystając z formularza na stronie internetowej, będziesz mógł to zrobić samodzielnie. Wystarczy że zaznaczysz element wyposażenia, a jego cena zostanie automatycznie wyliczona dla wybranego okresu wynajmu.
Gdzie można odebrać zarezerwowany samochód?
Samochód możesz odebrać w jednym z wielu oddziałów na terenie całego kraju. Za dodatkową opłatą możemy też podstawić samochód w dowolnie wybrane miejsce np. na lotnisko, dworzec czy pod hotel.
Czy można odebrać/zwrócić samochód w punktach innych niż wymienione w formularzu rezerwacji?
Tak. Na liście punktów odbioru/zwrotu znajdziesz pozycje, w których zamiast nazwy ulicy znajduje się hasło miasto np. „Bydgoszcz - miasto”. Wybierz tę opcję, a w kolejnym kroku rezerwacji podaj dokładny adres, pod którym chcesz odebrać samochód.
Czy można odebrać samochód na lotnisku?
Tak. Podstawiamy samochody na wszystkie lotniska w Polsce. Oddziały naszej wypożyczalni zlokalizowane są na największych lotniskach w Polsce (Gdańsku, Krakowie, Katowicach, Warszawie, Modlinie, Wrocławiu).
Czy można zarezerwować samochód w przeddzień albo w dniu jego odbioru?
Tak. Pamiętaj, że dla rezerwacji dokonywanych na mniej niż 3 dni przed wynajmem możliwa jest płatność jedynie kartą. Jeśli potrzebujesz wynająć samochód natychmiast, skontaktuj się bezpośrednio z wybranym oddziałem Express albo numerem infolinii (+48) 123 000 300. Listę wszystkich oddziałów znajdziesz na stronie oddziały Express
Czy samochody mają limit kilometrów?
Nie mają jeśli podróżujesz po Polsce. Możesz przejechać wynajętym samochodem tyle kilometrów, ile zechcesz. Natomiast jeśli podróżujesz samochodem poza granice Polski, obowiązuje wtedy limit 1000 km/ dziennie.
Czy samochód może prowadzić tylko osoba, która go wynajęła?
Nie. Możliwe jest upoważnienie dodatkowych kierowców. Ich dane należy zgłosić najpóźniej w dniu wynajmu samochodu. Konieczne będzie też okazanie dokumentów tożsamości i ważnego prawa jazdy. Jeśli wynajmujesz samochód przez formularz na stronie internetowej możesz od razu podać dane dodatkowych kierowców. Dzięki temu w dniu odbioru samochodu procedura jego wydania będzie znacznie krótsza.
Czy pobierana jest opłata za możliwość prowadzenia samochodu przez osobę inną niż wynajmujący?
Tak, zgodnie z cennikiem wynajmu. Pamiętaj, że dane dodatkowych kierowców należy zgłosić najpóźniej w dniu wynajmu samochodu. Konieczne będzie też okazanie ich dokumentów tożsamości i ważnego prawa jazdy.
Czy wynajętym samochodem można wyjechać poza granice Polski?
Tak. Jeśli planujesz podróż zagraniczną, poinformuj nas o tym przed odbiorem samochodu. Po otrzymaniu pisemnej zgody możesz wyjechać do wszystkich krajów Unii Europejskiej, Szwajcarii, Norwegii. Podróż do krajów spoza tej listy wymaga wcześniejszego kontaktu pod numerem telefonu (+48) 123 000 300 lub adresem mailowym express@express.pl. Wyjazd poza granice Polski wiąże się z niewielką opłatą, wynikającą z konieczności doposażenia samochodu w elementy wymagane w innych krajach europejskich.
Czy jest możliwy wynajem samochodu z OC sprawcy wypadku?
Tak. Szczegóły oferty możesz sprawdzić w zakładce samochód z OC sprawcy
Co należy zrobić w przypadku awarii samochodu lub wypadku?
W przypadku jakiejkolwiek awarii, unieruchomienia samochodu, kolizji drogowej i innych zdarzeń związanych z wynajętym autem, prosimy o bezzwłoczny kontakt z numerem infolinii technicznej (+48) 123 000 333. Nasz pracownik udzieli wyczerpujących informacji na temat dalszego postępowania. Infolinia dostępna jest non-stop - 24 godziny na dobę, przez cały rok, również dla osób dzwoniących spoza Polski.
Nie mam polskiego prawa jazdy. Czy mogę wynająć samochód?

Tak. Jeśli Twoje prawo jazdy zostało wydane w jednym z poniższych państw, możesz poruszać się po terenie Polski:

Albania, Austria, Bahamy, Bahrajn, Białoruś, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Bułgaria, Cypr, Chorwacja, Czechy, Dania, Demokratyczna Republika Konga, Estonia, Filipiny, Finlandia, Francja, Grecja, Gruzja, Gujana, Hiszpania, Holandia, Iran, Irlandia, Islandia, Izrael, Kazachstan, Korea Południowa, Kuba, Kuwejt, Lichtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia, Malta, Maroka, Monako, Mongolia, Niemcy, Niger, Norwegia, Pakistan, Polska, Portugalia, Republika Mołdawii, Republika Środkowej Afryki, Republika Południowej Afryki, Rosja, Rumunia, San Marino, Senegal, Seszele, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Tadżykistan, Turkmenistan, Ukraina, Urugwaj, Uzbekistan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy, Wybrzeże Kości Słoniowej, Zimbabwe.

Osoby posługujące się prawem jazdy wydanym m.in. w USA, Kanadzie, Japonii, Australii i Turcji muszą posiadać również prawo jazdy międzynarodowe.

Czy można przedłużyć wynajem w trakcie jego trwania?
Tak. Jeżeli przedłużasz pojazd o 24 godziny możesz zrobić to telefonicznie kontaktując się z Infolinią Handlową pod numerem telefonu (+48) 123 000 300. Jeżeli chcesz przedłużyć wynajem o więcej niż 24 h konieczna będzie zapłata za przedłużenie. Zapłacić możesz osobiście w najbliższym oddziale Express albo dzwoniąc na Infolinię Handlową i podając dane Twojej karty płatniczej. Pracownik infolinii pobierze środki z karty w trakcie rozmowy telefonicznej.
Czy mogę znieść opłatę administracyjną za szkodę, wykupując dodatkowy pakiet?

Opłata administracyjna za każdą szkodę na pojeździe jest naliczana w przypadku gdy spowodowałeś kolizję, uszkodzenie pojazdu albo sprawca zdarzenia jest nieznany. Jeśli sprawcą jest inny uczestnik ruchu drogowego, ale Ty skontaktowałeś się z Infolinią Techniczną i zrobiłeś wszystko, o co prosił Cię pracownik infolinii - opłata administracyjna nie zostanie naliczona.

Nawet jeśli jesteś sprawcą szkody albo sprawca jest nieznany, możesz znieść opłatę administracyjną. Wystarczy że przed wynajmem wykupisz usługę - zniesienie opłaty administracyjnej za szkodę.

Wolisz zapytać nas o wynajem osobiście?

Możesz to zrobić telefonicznie za pośrednictwem naszej bezpłatnej infolinii

(+48) 123 000 300

Oddziały Express

Posiadamy sieć placówek i punktów odbioru w całym kraju. Sprawdź gdzie możesz nas znaleźć.

Przejdź dalej

Samochód z OC sprawcy

Wynajmij samochód z OC sprawcy za darmo! Jeśli Twój samochód został uszkodzony, a sprawcą kolizji był inny kierowca, masz prawo wynająć samochód zastępczy na koszt towarzystwa ubezpieczeniowego sprawcy.

Przejdź dalej

Express Rent a Car to największa wypożyczalnia samochodów w Polsce, oferująca wynajem aut z pełnym ubezpieczeniem, bez limitu kilometrów.

Nowe samochody. Najniższa cena, najlepsza oferta, najwyższa jakość obsługi. Rezerwacja internetowa, całodobowa infolinia handlowa i techniczna.